30.11.2016

Noc divadel 2016

Národní divadlo se 19. listopadu 2016 opět zapojilo do oblíbené akce Noc divadel. Nejen v noci, ale již od odpoledne jste mohli navštívit vybrané prostory budov Národního divadla a podívat se do nich z netradičního úhlu pohledu.

Zájemci si mohli poprvé prohlédnout archiv ND v Anenském klášteře, podívat se na prastaré divadelní cedule, unikátní fotografie a seznámit se s naším systémem archivování. V Anenském areálu mohli také navštívit baletní prostory a nechat se zasvětit do tanečního umění pod vedením Adély Pollertové za přítomnosti sólistů baletu ND. Výjmečným zážitkem byla také prohlídka barokních fresek, které dokumentují klášterní historii Anenského areálu. Průvodcem byla osoba z nejpovolanějších, sestra Marie z dominikánského řádu.

Zahájili jsme také prodej kalendáře Baletu – přítomni byli i jeho autoři, Alexandre Katsapov a Mário Bakuš – The Queens, kteří při autogramiádě vyprávěli, jak kalendář vznikal.

Velký zájem byl také o putování Stavovským divadlem, ať již to byly klasické zážitkové prohlídky či interaktivní putování Videowalk – Play Maeterlinck.

Zkrátka nepřišly ani děti, kterým Laterna magika nabídla fantazijní cestu za Malým princem na Nové scéně.

Foto: Hana Smejkalová