11.09.2013

Blížící se činoherní derniéry

V říjnu vystoupí naposledy ve Stavovském divadle Richard Krajčo ve svých úspěšných rolích: 4. 10. jako RICHARD III., v dnes již legendární inscenaci Michala Dočekala a 7. 10. potom v roli rebela Figara po boku Miroslava Donutila, Jany Bouškové, Pavly Beretové a dalších v inscenaci BLÁZNIVÝ DEN ANEB FIGAROVA SVATBA. Oba divácky oblíbené tituly končí v důsledku politických bouří, které se odehrály během prázdnin.
Blíží se také derniéra Shakespearovy historické hry TROILUS A KRESSIDA, kterou režijně připravil režisér se světovým renomé – David Radok. V rolích milenců, jejichž tragická láska se odehrává na pozadí Trojské války, uvidíte Kateřinu Winterovou a Jana Dolanského. Využijte posledních čtyř repríz! Po derniéře 15. ledna promítneme také dokumentární film Radokova Trójská válka, který vznikl během zkoušení.
Poslední čtyři reprízy má před sebou také původní česká hra Martina Františáka KARLA – syrový příběh především o ženách, které své životy řeší na místní benzínce, režijně připravil Jan Kačer s Martinou Preissovou, Taťjanou Medveckou, Janem Hartlem a dalšími. Naposledy uvedeme 16. prosince v Divadle Kolowrat.

Autor: Kateřina Ondroušková, Foto: Martin Špelda