2.01.2016

Nová krev se vrací

Zábor, Šaráda a Výprava... Tři jedinečné večery plné překvapení, které se pod hlavičkou Nové krve poprvé uskutečnily na podzim loňského roku, se vzhledem k velikému diváckému úspěchu na konci sezony opět vrátí a přinesou další nezapomenutelné zážitky!

Tak jsme společně nahlédli „do útrob“ všech tří budov Národního divadla. Ve Stavovském divadle jsme na vlastní kůži prožili Zábor, volnou rekonstrukci historické události, při níž Češi doslova vyrvali Stavovské divadlo německým hercům – a taky jsme se dozvěděli, co z toho pro ně vzešlo. Následovala Šaráda, zábavní pořad na Nové scéně, doslova estráda, kterou jsme se pokusili naznačit, jak také mohlo vypadat slavnostní otevření této budovy v roce 1983 (my ovšem víme, že ve skutečnosti vypadalo jinak …). Poslední večer byl doslova turistický – Výprava nás provedla historickou budovou od základních kamenů až po trigy, přičemž slavnostní zakončení se uskutečnilo přímo na jevišti.

Víc nebudeme prozrazovat – snad jen to, že k vidění byli herci v netradičních situacích, že diváci se ocitli tam, kde nikdy předtím, že stát na jevišti je úplně jiný pocit než se na něj jen dívat.

Vy, kteří jste na večerech pod značkou Nová krev byli s námi, vzpomínejte, vy, kteří jste nemohli dorazit, nesmutněte, pro velký zájem budeme všechny tři akce opakovat!

Jediné tři termíny zážitkových večerů v roce 2016:

VÝPRAVA, 28. 5. v 17 hodin, Národní divadlo
ŠARÁDA, 4. 6. ve 20 hodin, Nová scéna
ZÁBOR, 26. 6. v 18 hodin, Stavovské divadlo

Limitovaný počet vstupenek v prodeji od 1. ledna 2016.

Foto: Tereza Vlčková