31.01.2016

Nezvalova MANON LESCAUT v Národním divadle

„Ten zázračný románek mi učaroval, když mně bylo patnáct let, a jeho nepostižitelná hrdinka navštěvovala pak ráda moje snění,“ napsal Vítězslav Nezval o románu abbé Prévosta.

Ta hrdinka se jmenovala Manon a díky Nezvalovu dramatickému přepracování z roku 1940 se můžeme jejím osudem dojímat i v divadle. Jeden z nejvýraznějších příběhů lásky nevěrné, a přitom oddané, plný napínavých zvratů a okouzlujícího rytířského světa, se na jeviště Národního divadla dostává vůbec poprvé, přičemž ale nic neztratil na své působivosti a síle.

Vzhledem k tomu, že ústřední milostná dvojice Manon a Des Grieux se zkouší v alternaci, proběhlo na začátku ledna pod dohledem režiséra Daniela Špinara losování o premiérové obsazení. Los rozhodnul takto: na první premiéře 11. února vystoupí jako Manon Pavlína Štorková a Vladimír Polívka jako Des Grieux. Druhý premiérový večer bude patřit Janě Pidrmanové a Patriku Děrgelovi.

Diskutujte s tvůrci inscenace Manon Lescaut bezprostředně po generální zkoušce. Váš názor nás zajímá! Veřejné generální zkoušky se uskuteční 9. a 10. února od 10 hodin v Národním divadle. Vstupenky lze koupit na pokladnách ND. Inscenace je vhodná pro diváky od 15 let věku.

Foto: Patrik Borecký