8.11.2016

Noc divadel 2016

V sobotu 19. listopadu 2016 se v České republice uskuteční již počtvrté Noc divadel, kdy se otevřou dveře v celé řadě českých, moravských a slezských divadel a diváci si budou moci užít nejrůznější atraktivní programy. Národní divadlo pochopitelně ani letos nezůstane stranou.

TVŮRČÍ DÍLNY NA NOVÉ SCÉNĚ – MEZI HVĚZDAMI

15.00–16.00 a 16.30–17.30
Divadelní noc začíná pro naše dětské diváky už odpoledne! Vydejte se na fantazijní cestu za Malým princem. Dospělí nevidí, co vidí děti. A ne vždy dovedou odpovědět i na jednoduché otázky. Proto je lepší, hledat odpovědi sami. Přidejte se na hravou výpravu vesmírem za nevšedními odpověďmi na všední otázky. Pro děti od 8 let a všechny ostatní, kteří se nezapomněli ptát. Kapacita míst omezena, nutná předchozí rezervace na tvurcidilny@narodni-divadlo.cz.

NAHLÉDNUTÍ DO ARCHIVU NÁRODNÍHO DIVADLA

16.00–20.30, začátek vždy v celou a o půl (poslední prohlídka vychází ve 20.00)
Prohlídka archivu první české scény. V malých skupinách budou moci návštěvníci nahlédnout do pokladů nashromážděných za uplynulých 150 let! Půvabné historické fotografie, originální výtvarné návrhy scény a kostýmů, divadelní cedule s obsazením a další unikátní dokumenty. Kapacita každé skupiny je z bezpečnostních důvodů max. 12 osob a prohlídka je možná pouze po předchozí rezervaci na nocdivadel@narodni-divadlo.cz, do přihlášení uveďte e-mail, čas a počet míst.

VIDEOWALK – PLAY MAETERLINCK

17.00–19.00
Videowalk je interaktivní putování Stavovským divadlem. Za pomoci tabletů a sluchátek si diváci sami vytvářejí vlastní trasu a zkusí se přenést do mysli spisovatele a dramatika, autora hry MODRÝ PTÁK, kterou ve Stavovském divadle uvádíme. Jak těžké je napsat hru? A jak různě lze vnímat svět kolem vás? Kdo bude vaším průvodcem – kočka nebo pes? Nebo snad tajemná dáma? Na videowalk je nutná rezervace předem na tvurcidilny@narodni-divadlo.cz.

NOC DIVADEL S BALETEM NÁRODNÍHO DIVADLA

17.00–20.00, začátek vždy v celou a o půl. (poslední prohlídka vychází v 19.00)
Zveme do sídla Baletu Národního divadla, do „svaté Anny“, kde v prostorách starého Anenského kláštera vznikají všechna taneční představení. Uvidíte baletní sál, kde vás do tajů tanečního umění zasvětí naši přední sólisté v čele s Adélou Pollertovou. Připravené jsou opět lahůdky, které daná lokace nabízí – kromě samotných prostor s nezaměnitelným géniem loci to bude barokní nádhera v podobě fresek z dob, kdy klášter patřil dominikánskému řádu. Důležitým bodem programu bude slavnostní zahájení prodeje kalendáře Baletu na rok 2017, spojené s autogramiádou a diskuzí s tvůrci kalendáře Alexandrem Katsapovem a Máriem Bakušem, kteří se tak představí v nových rolích. Přijďte se zeptat, jaký cítí rozdíl mezi profesí tanečníka a fotografa. Pokud si chcete místa nebo čas pojistit, otvíráme pro vás možnost předběžné rezervace na: balet@narodni-divadlo.cz, do přihlášení uveďte e-mail, čas a počet míst. Prohlídky jsou možné i bez rezervací.

ZÁŽITKOVÉ PROHLÍDKY STAVOVSKÉHO DIVADLA

20.00–24.00 (poslední prohlídka vychází ve 23.40)
Zveme vás na speciální prohlídky Stavovského divadla, ve kterých vám umožníme zažít si jevištní provoz na vlastní kůži! Kapacita prohlídek je z provozních důvodů omezena – skupiny padesáti osob budou vycházet každých dvacet minut ze vstupního foyer. Na prohlídky není nutná rezervace.

Foto: Noc divadel