28.08.2012

Hostování HAMLETA Alexandrinského divadla ze Sankt-Petěrburgu

V říjnu 2012 vystoupí v Národním divadle významný partnerský divadelní soubor z Ruské Federace se svoji slavnou inscenací HAMLET v režii legendárního režiséra Valerije Fokina.

Ve své originální koncepci odhalují tvůrci bolestivé mýty současné ruské společnosti. V kánonicky známém textu odkrývají základní mechanismus státního zřízení – násilí v té či jiné formě, což je v kontextu země, která bojuje s korupcí na všech úrovních občanského života odvážným gestem.

„Vidím jasné paralely mezi jedním z nejpopulárnějších dramat, a aktuálními problémy se kterými se potýká naše milovaná země. A nemám na mysli pouze často diskutovanou ekonomickou krizi. Podle mě jde mnohem více o krizi duchovní. Mám rád výrok G. A. Tovstonova o tom, že zážitek z klasiky musí být jako z čerstvě pročtených novin. V inscenaci se mohou vyskytovat přímé narážky na aktuální politickou situaci i na problémy všedního dne, ale je nutné, v ní uchovat pocit, že je nejen pro nás, ale o nás. Tehdy může divák říci: ano rozumím, cítím.“ Valerij Fokin, režisér

Délka inscenace: 1 hodiny 50 minut bez pauzy
Inscenace v ruském jazyce s českými titulky

V režie uměleckého šéfa souboru Valerije Fokina uvidíte v titulní roli: Dmitrye Lysenkova

Jediná dvě představení v Praze: 12. a 13. října 2012 v Národním divadle