4.12.2012

SRPEN V ZEMI INDIANU se vrací do Stavovského divadla

Co odhalí nečekané rodinné setkání? Komorní příběh dávno ukrytých tajemství…
Současnou americkou hru Tracyho Lettse Srpen v zemi indiánů s excelentními výkony sólistů Činohry ND můžete od února opět vidět na jevišti Stavovského divadla.
Kateřina Burianová získala za roli Violet Westonové Cenu Thálie 2009, Cenu Alfréda Radoka 2009 i Cenu Sazky a Divadelních novin!

Režie: Michal Dočekal
Hrají: Jan Kačer, Kateřina Burianová, Miluše Šplechtová, David Prachař, Jaromíra Mílová, Sabina Králová, Jana Preissová, František Němec, Vladimír Javorský, Lucie Žáčková, David Matásek, Igor Bareš a další.

„Tři sestry v prérii“ sčítají své ztráty a nepřestávají bojovat o lásku, štěstí i smysl života. V pustém domě na americkém Středozápadě se odehrává rodinné drama mezi matkou v podání Kateřiny Burianové a jejími dcerami (M. Šplechtová, J. Mílová a S. Králová), kořeněné notnou dávkou sarkastického humoru. Se svou hrou Srpen v zemi indiánů dosáhl Tracy Letts velkého úspěchu na Broadwayi a získal za ni Pulitzerovu cenu 2008, Tony Award, Drama Desk Award. Tato hra byla oceněna snad všemi prestižními americkými cenami určenými divadlu a dramatu za nejlepší hru roku.

Obnovená premiéra: 17. února 2013
Uvádíme: 27. března 2013 vždy v 19 hod. ve Stavovském divadle

Autor: Kateřina Ondroušková, Foto: Lucie Jansch