11.09.2014

Nová scéna pro děti

Podzim je téměř za dveřmi a blížící se sychravé období už nepřeje výletům? Nevíte kam s dětmi o víkendu? Vezměte je do divadla! Nedělní odpoledne na Nové scéně budou totiž od října opět patřit dětem. Ve spolupráci se Studiem DAMÚZA připravujeme sérii nedělních odpoledních pohádek pro děti. Foyer Nové scény se tak každý měsíc promění například v Budulínkův domov či les Červené Karkulky. Nechte se spolu se svými ratolestmi vtáhnout do kouzelného světa loutek a pohádek!

Studio DAMÚZA sdružuje studenty a čerstvé absolventy Divadelní akademie múzických umění a jejich přátele. Na divadelní scéně působí již od roku 1999. V současné době se pod touto značkou skrývá produkční a producentská jednotka podporující neotřelé divadelníky, hudebníky a ostatní především vizuální umělce. Diváci Národního divadla znají DAMÚZU především díky benefičnímu představení Cesta kolem světa za úplné tmy, jež v Divadle Kolowrat hravou formou přibližovalo život nevidomých. Během roku na Nové scéně představí svůj pohádkový repertoár, s nímž na festivalech sklízí ovace.

Studio DAMÚZA ze svého repertoáru nabídne pohádky O BUDULÍNKOVI (19. 10.), DETEKTIV LUPA A TAJEMNÁ VĚŽ (2. 11.) a JÓ, NÁŠ JONÁŠ (16. 11.).

Divadelní soubor Divadlo KAKÁ byl založen v červnu roku 2010. Jeho členy jsou dvě herečky – absolventky DAMU herectví alternativního a loutkového divadla Štěpánka Vanická a Jana Kollertová. Zaměřuje se především na dětské diváky od dvou let výš. Pohádky jsou interaktivní, plné písniček a loutek navržených a vyrobených profesionálními scénografy. Loutkové scény prolínají scény činoherní a dynamicky se střídají, aby i ten nejmenší divák udržel pozornost. Zároveň jsou představení koncipována tak, aby byla stále přítomna i linie pro dospělé publikum.

Divadlo KAKÁ má pro děti připraveny pohádky LAKOMÁ BARKA (26. 10.) a VÁNOČNÍ PŘÍBĚH (7. 12.).

Divadlo jednoho Edy je one-woman show Miroslavy Bělohlávkové. Na české divadelní scéně působí oficiálně již od roku 2001. V rámci série dětských představení na Nové scéně uvede dvojpředstavení O ČERVENÉ KARKULCE a O NEPOŘÁDNÉM KŘEČKOVI (9. 11.).

Autor: Kristýna Klimešová, Foto: Archiv Divadlo KAKÁ