8.11.2014

Noc divadel 15. listopadu v Národním divadle

Zveme vás na druhý ročník Noci divadel a konkrétně na program, který připravilo Národní divadlo. Věříme, že si v programu najdou své téma jak rodiny s dětmi, tak senioři, ale i všichni ostatní. Akce jsou rozvrženy od 14 hodin až do půlnoci a navštívit můžete většinu z objektů Narodního divadla.

19.00–23.30
Stavovské divadlo - Komentované prohlídky
Každých 30 minut prohlídka hlediště a jeviště Stavovského divadla se zaměřením na jevištní efekty a technologie. Návštěvníkům předvedeme ukázky ze světelného a zvukového parku či princip stavby dekorace na jevišti. Přímo z jeviště se budou moci podívat, jaké to je, „stát na prknech, která znamenají svět“.

22.00–23.30
Nová scéna - Komentované prohlídky
Každých 30 minut prohlídka budovy specializovaná na stavbu, architektonicky návrh, použité materiály či osobnosti výtvarníků, kteří se na budově Nové scény podíleli. Prohlídku doporučujeme návštěvníkům od 15 let. Registrace na prohlídku je nutná předem na e-mailu nocdivadel@narodni-divadlo.cz

22.00–23.30
Národní divadlo - Noční vyhlídka z terasy u trig
Odměnou za 139 schodů bude krásná noční vyhlídka na Pražský hrad, Malou Stranu, Vltavu či Národní třídu. Akce se bude konat v případě příznivého počasí. Vzhledem k přístupové cestě na terasu pouze po schodišti nedoporučujeme akci lidem s pohybovým omezením.

Kompletní program na webu Národního divadla.