4.03.2015

Projekt SWEET SWEET SWEET Nebeský festival na PQ 2015

Letos v červnu se uskuteční 13. Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru PQ 2015. Tématem je Sdílený Prostor: Hudba Počasí Politika. V soutěži o koncept Českého pavilonu zvítězil projekt SWEET SWEET SWEET Nebeský festival scénografky Jany Prekové, věnovaný režiséru Janu Nebeskému, jeho spolupracovníkům, studentům a začínajícím umělcům.

Expozici Českého pavilonu umístila do prostoru Piazzetty a Nové scény ND. Namísto klasické výstavy scénografie nabízí jedenáctidenní festival, 154 hodin živého a interaktivního umění, jež má několik dramaturgických linii. Stěžejní je světová premiéra (19. 6. 2015) a následné tři reprízy inscenace Jana Nebeského SWEET, vytvořené exkluzivně pro tuto příležitost na Nové scéně Národního divadla.

Jedenáctidenní festival SWEET SWEET SWEET bude probíhat od 18. do 28. 6. 2015, od 10 do 00 hod. Dopoledne budou věnována kritickým debatám, konferencím, studiu v archivu či akcím. Vstupy umělců, blízcí Nebeského spolupracovníci (Jana Preková, Michal Pěchouček, Tomáš Ruller, Ivana Kanhäuserová, Igor Korpaczewski, Petra Vlachynská, Jan Štěpánek, Margita Titlová-Ylovsky, Vladimír Kokolia), se budou během dne prolínat ve sladkou fluidní party. Nová scéna bude prostorem pro „live archiv” inscenací a umělců. Na večerní SweetParty budou pozváni také hudebníci (Jan Šikl, Vladimír Kokolia, Martin Dohnal, Emil Viklický, Pavel Fajt, Joe Karafiát, Radim Hladík, Milan Svoboda, Aleš Březina, Havlovi, Miloš Orson Štědroň) a tanečníci 420 PEOPLE. Tito umělci představí veřejnosti své projekty, které byly vytvořené speciálně pro SWEET SWEET SWEET Nebeský festival.

Zásadní součástí off-programu bude tzv. „Trashová“ dramaturgie FRESH TRASH. Je to generační projekt, představující mladou generaci Nebeského žáků, nástupců, zajímavých talentů, kteří se budou mít možnost právě na FRESH TRASH prosadit nejen v pražském ale i mezinárodním měřítku. Jde o umělce a mladé aktivní osobnosti, které jsou výraznými figurami pražské umělecké a alternativní scény. Uvidíme díla v site specific od výtvarných počinů, přes taneční, hudební, divadelní, multimediální a sociální. FRESH TRASH bude 11 dní pokrývat prostor piazzetty Národního divadla svými akcemi. Půjde o fúze mezioborové, plánovaně či neplánované propojení… Na akci spolupracují dramaturgové Lucie Ferencová, Dominika Andrašková a Matěj Samec, hlavní produkční je Magda Juránková, technicky zajišťuje David Vrbík.

Více na www.pqsweet.cz!
Bude to fluidní SWEETPÁRTY, nezapomeňte!