11.04.2015

Workshop restaurování a exkluzivní prohlídky lunet

Národní divadlo pořádá v souvislosti s právě probíhající třetí etapou restaurování lunet Mikoláše Alše a nástropního obrazu Františka Ženíška dvě exkluzivní akce, které by neměly uniknout vaší pozornosti - speciální výtvarný workshop, během nějž si můžete vyzkoušet práci restaurátora, či komentované prohlídky právě restaurovaných lunet ve foyeru historické budovy ND.

Restaurování!? Setkání s malíři generace ND

Chcete si vyzkoušet, co obnáší práce restaurátora? Ocitnout se v „kůži malíře“? Během tří hodin vás lektorka Petra Daňhelová spolu s profesionálními restaurátory provede od historie maleb až po restaurátorské postupy a techniky. Sami si také budete moci vyzkoušet nejrůznější techniky kresby na motivy slavné Alšovy Vlasti.

Workshopy probíhají ve foyeru historické budovy Národního divadla přímo na lešení u maleb. Cena workshopu je 200 Kč za účastníka. Počet míst na jednotlivé termíny je omezen.

Termíny workshopů:
18. dubna od 14 hodin
16. května od 10 hodin
24. května od 14:30 hodin

Workshop je realizován díky daru společnosti KOH-I-NOOR HARDTMUTH.

Malířská výzdoba Národního divadla zblízka
Pokud se zrovna necítíte na to, ozkoušet si na vlastní kůži, jak těžká je profese restaurátora, můžete využít jiné exkluzivní nabídky, kterou jsme pro vás připravili, a zúčastnit se speciální komentované prohlídky lunet a nástropního obrazu Františka Ženíška. Vyslechněte si výklad přímo na lešení ve foyeru historické budovy ND a potěšte se detailním pohledem na slavná díla významných českých umělců.

Termíny prohlídek: 21. dubna, 27. dubna, 11. května, 18. května, 25. května

Komentované prohlídky začínají vždy v 17 hodin. Počet míst na jednotlivé termíny je omezen.

Pro bližší informace a rezervace termínů piště na: kr.klimesova@narodni-divadlo.cz.

Autor: Kristýna Klimešová