15.05.2015

Dětský den na Nové scéně

Národní divadlo myslí i na své nejmladší diváky, a proto také letos pořádá, nově ve spolupráci s Dyzajn marketem, Dětský den, který malé návštěvníky a jejich rodiče čeká v neděli 31. května od 11 do 17 hodin. Přijďte nás navštívit na Nové scéně Národního divadla – ve spolupráci s jednotlivými soubory ND jsme připravili pestrý program pro celou rodinu. Vstup zdarma.

Možná, že vaše děti ještě nikdy na divadelním představení nebyly a vy přemýšlíte o tom, jak jim tento kouzelný svět představit. V programu Dětského dne bude mnoho aktivit, které právě takové seznámení hravou formou umožní.

Připraveny jsou dílny i vystoupení: můžete se těšit třeba na představení Studia DAMÚZA, které pravidelně hraje na Nové scéně ND své krátké pohádky pro diváky od 3 let a některý ze svých nejoblíbenějších kusů předvede i v příjemné atmosféře počínajícího léta. S pěveckým uměním seznámí Dětská opera Praha a na programu se budou podílet členové Činohry, stejně tak jako soubor Baletu a Laterna magika. Ve výtvarných dílnách se děti dozvědí leccos o divadelním líčení nebo výrobě rekvizit a dekorací.

Velké dobrodružství mohou ti nejzvídavější zažít na zábavné prohlídce Nové scény, která bude koncipovaná jako „bojová hra“: pomocí drobných úkolů a záhad, které budou muset děti během hodinové pouti po Nové scéně řešit, se seznámí s některými profesemi, které k chodu divadla neodmyslitelně patří, a odhalí jedno přísně střežené tajemství. Tento program bude kapacitně omezený na 60 účastníků během tří výprav, tak si ho určitě nenechte ujít. Akce je vhodná pro děti od 6 do 11 let, mohou se účastnit s doprovodem (ale raději bez). Předběžné rezervace na divadelní „bojovku“ je možné zasílat na e-mailovou adresu Tvůrčích dílen ND (tvurcidilny@narodni-divadlo.cz).

Velcí i menší milovníci módy a designu si také přijdou na své, protože ve dnech 30. a 31. května bude na piazzetě ND probíhat Dyzajn market LÉTO. Kromě mnoha stánků s autorskou módou pro děti se mohou nejmenší návštěvníci po oba dny od 10 do 18 hodin těšit na designové workshopy a dílničky, ve kterých se seznámí s vystřihovánkami a závěsnými dekoracemi z plzeňského studia PEPE, kinematografická dílna Ponrepo představí dětem princip fungování filmu a v dílničce od Testováno na dětech si na vlastní kůži otestují práci designérů. Zábavné rychlokurzy angličtiny si pro účastníky připraví jazyková škola Keytone.