7.10.2015

Národní divadlo jak jej neznáte – seriál ČT

Na sklonku divadelních prázdnin, než se do Národního divadla opět vrátil pravidelný provoz spojený se zkoušením, premiérováním a reprízováním stávajících inscenací, se zde na čas usadil štáb České televize. Po necelé dva týdny putoval po chodbách, sklepech i půdních prostorách „Zlaté kapličky“ a zachycoval ta nejzajímavější a často také nejskrytější zákoutí divadla, o nichž běžní diváci dosud neměli třeba ani tušení.

A proč vlastně? Aby mohla vzniknout unikátní šestnáctidílná série krátkých dokumentů s názvem Národní divadlo, jak jej neznáte, která divákům nabídne nejen pohled do míst, kam se běžně podívat nemohou, ale přiblíží i části divadla, která očím návštěvníků sice tolik skryta nejsou, ale diváci se k nim příliš blízko většinou nedostanou. Téměř na dosah ruky se tak ocitnou například trigy Bohuslava Schnircha, vévodící terase Národního divadla, či vzácná Hynaisova malovaná opona.

Role průvodce po tajemných i známých koutech Národního divadla se zhostila herečka a členka Činohry Národního divadla Taťjana Medvecká. Partnerem projektu je Řízení letového provozu ČR.

Autor: Kristýna Klimešová, Foto: Kristýna Klimešová