8.10.2015

Pohádkový podzim na Nové scéně

Nedělní odpoledne na Nové scéně budou i v říjnu patřit pohádkám! Národní divadlo ve spolupráci se Studiem DAMÚZA, zaštiťujícím studenty a čerstvé absolventy DAMU, připravilo zbrusu nový program (nejen) pro děti. Tentokrát tak budete moci bloudit s Jeníčkem a Mařenkou temným lesem či zkusit po boku Rabiho Löwa oživit Golema. Svou troškou do mlýna přispěje i Laterna magika s inscenací Vidím nevidím, kterou budete moci navštívit i v dopoledním čase. Vstupenky jsou k dostání na pokladně Nové scény.

11., 12. ŘÍJNA 2015, 17.00, NOVÁ SCÉNA
LATERNA MAGIKA - Vidím nevidím

Výlet do světa dětské fantazie, to je představení režisérky Marii Procházkové pro celou rodinu. Malí diváci v něm mohou sledovat příběh holčičky, která je úplně stejná jako oni sami, jen si svůj svět musí objevovat místo očí ostatními smysly. To jí však nebrání v tom, aby každý den prožívala jako veliké dobrodružství! Ale co se stane, když vyroste a vydá se podruhé k panu doktorovi do nemocnice?

18. ŘÍJNA 2015, 17.00, NOVÁ SCÉNA
STUDIO DAMÚZA - Perníková chaloupka

Loutková pohádka pro jednu herečku a muzikanta. Žili byli Jeníček a Mařenka. A ti zabloudili v hlubokém lese. Ale naštěstí v dálce zahlédli světýlko… Pohádka o tom, že i ten nejsladší perníček může někdy pořádně zhořknout v ústech. A že nic není takové, jak by se mohlo na první pohled zdát.

25. ŘÍJNA 2015, 17.00, NOVÁ SCÉNA
STUDIO DAMÚZA - Golem

Loutková pohádka na motivy starých židovských pohádek, obzvláště pak legendy o Golemovi.Náš příběh se odehrává v období vlády Rudolfa II. Na Pražský hrad se sjíždí nejvýznamnější alchymisté a umělci své doby. Proradný rádce se snaží co nejvíce si namastit kapsy, a tak lidé v podhradí zažívají krušné chvíle. Rabi Löwe proto na pomoc povolá hrdinu z hlíny – Golema. Golemova síla je však tak velká, že i samotného císaře uchvátí touha se ho zmocnit a využít ho jako válečnou zbraň. Díky odvaze rabínovy dcery Ester však příběh, jak už tomu v pohádkách bývá, nakonec dobře skončí.

Autor: Kristýna Klimešová, Foto: Archiv DAMÚZA