videa

15.10.2016

Nová krev SESTAVA - videovzpomínka

jf1d4836a

SESTAVA zahájila ve středu 12. 10. 2016 novou etapu projektu Nová krev. Odstartovala tak sérii večerů vzniklých z přetlaku, které přinesou jak pásma skečů a písní, tak i inscenovaná čtení, výňatky z oblíbené literatury, večery poesie. Pro přátele divadla, pro fanoušky, pro ty, kdo chtějí naše herce vidět jinak... Tentokrát se s vámi budeme setkávat pravidelně každý měsíc ve foyer Nové scény a to na již zmíněné SESTAVĚ či na VOLNÉM STYLU.

Autor: Tomáš Kotrba, Foto: Jakub Fulín
 
5.10.2016

Zahájení festivalu Pražské křižovatky na náměstí Václava Havla - video vzpomínka

zahajeni_na_blog

Slavnostní zahájení festivalu Pražské křižovatky proběhlo v úterý 4. října 2016 na náměstí Václava Havla za účasti ministra kultury Daniela Hermana, primátorky hl. m. Prahy Adriany Krnáčové, ředitele Národního divadla Jana Buriana, ředitele Nové scény Michala Dočekala, akademického sochaře Kurta Gebauera, paní Dagmar Havlové a paní Vlasty Chramostové.

V rámci slavnostního zahájení byla odhalena deska s označením náměstí Václava Havla a socha Srdce pro V. H. od akademického sochaře Kurta Gebauera.

Autor: Tomáš Kotrba, Foto: Jakub Fulín
 
7.09.2016

TŘI SESTRY - trailer k inscenaci

tri_sestry-martin_spelda-nove-12

Tři sestry. Tři tragikomické osudy. Rozvzpomínání se na staré časy a pocit, že život se dá naplno prožít pouze někde jinde. Skutečně? Takže – zůstat? Nebo odejít? Z rodného města, z úmorné práce, z nefungujícího vztahu?

Tři sestry. A třikrát stejná otázka: Zůstat, nebo odejít?

Autor: Tomáš Kotrba, Jakub Mrózek, Foto: Martin Špelda
 
3.09.2016

Videoohlédnutní za zahájením 134. sezony na piazzetě

zah

V pátek 2. září 2016 jsme společně se všemi soubory Národního divadla zahájili na piazzetě novou, již 134. sezonu ND. Šlo velkolepé loučení s létem, kdy si diváci mohli opéct poslední buřt nebo se naposledy vykoupat v bazénku s palmou. Na druhou stranu jsme také přivítali novou sezonu. Zástupci jednotlivých souborů tak v rámci programu představili divákům své letošní plány. Návštěvníci akce mohli navíc ochutnat i historicky první Národní med nebo si potisknout své vlastní tričko s motivy Národního divadla.

Autor: Tomáš Kotrba, Foto: Hana Smejkalová
 
15.06.2016

Videoupotávka na SEN ČAROVNÉ NOCI

sen_carovne_noci-petr_neubert-03

Hermie si má vzít Demetria, ale miluje Lysandra. Naplánují společný útěk, ale řeknou o něm Heleně, která miluje Demetria, jehož přesvědčí, aby je pronásledovali. Do všeho se zaplete Oberon, jemuž Puk obstará kouzelný květ vyvolávající v lidech lásku… Už tak dost chaotický příběh se odehrává v noci, kdy každé usnutí může přinést nový sen. Jenže kde takové sny končí – a co si z nich vlastně pamatujeme? Když se svět kolem nás roztočí, těžko říct, kde jsou jeho hranice.

Premiéry 16. a 17. června 2016 v Národním divadle.

Foto: Petr Neubert